לילות ברודווי הבימה - כרטיסים מוזלים ב-165 ש"ח ולוח הופעות 2024

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-07/03/2024, 16:47
לילות ברודווי כרטיסים.jpg
קרדיט לתמונה: דפנה זילברשטיין

לילות ברודווי מחזמר בתיאטרון הבימה המציג כיצד מהגרים יהודים עיצבו את הצליל של ברודווי. בתוך עולם קסום של שירה וריקוד מסתתר סיפורו שלא סופר של ילד יהודי חולמני שהיגר לארצות הברית עם משפחתו במהלך מלחמת העולם השנייה. מסעו מהשטעטל לרחובותיה המוארים של ניו יורק חושף את ההשפעה העצומה של מהגרים יהודים על התיאטרון המוזיקלי האמריקאי – מורשת שמהדהדת עד היום.

לילות ברודווי כרטיסים ולוח הופעות 2024

כרטיסים מוזלים לכל גולשי האתר: 165 ש"ח לכרטיס. ההזמנה מתבצעת אונליין ממשרד הכרטיסים הרשמי, באמצעות לוח ההופעות הבא:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, אוניברסיטת תל-אביב - אודיטוריום ע''ש סמולרש
לרכישה
23 כרטיסים מחיר: 165₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, אוניברסיטת תל-אביב - אודיטוריום ע''ש סמולרש
לרכישה
38 כרטיסים מחיר: 165₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, אוניברסיטת תל-אביב - אודיטוריום ע''ש סמולרש
לרכישה
22 כרטיסים מחיר: 165₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, אוניברסיטת תל-אביב - אודיטוריום ע''ש סמולרש
לרכישה
50 כרטיסים מחיר: 165₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, אוניברסיטת תל-אביב - אודיטוריום ע''ש סמולרש
לרכישה
15 כרטיסים מחיר: 165₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, אוניברסיטת תל-אביב - אודיטוריום ע''ש סמולרש
לרכישה
16 כרטיסים מחיר: 165₪

משך זמן

שעתיים.

הנחות, כרטיסים מוזלים והטבות

כאמור, כרטיסים מוזלים בהנחה ב-165 שקלים בלבד. מלאי הכרטיסים מוגבל. ההטבה ניתנת לכולם, בלי התניות.

העלילה - מסעו של הילד היהודי החולמני

הסיפור שלנו מתחיל בשטעטל אירופי קטן, שבו ילד צעיר עם כוכבים בעיניו חולם על חיים מלאים במוזיקה והרפתקאות. כשמלחמת העולם השנייה מתקרבת, משפחתו מקבלת את ההחלטה הקשה לעזוב את ביתם מאחור ולחפש מקלט באמריקה.

עם הגעתו לניו יורק, הילד נשבה באנרגיה התוססת וברוח היצירתית המקיפה אותו. הוא מגלה את קסמה של המוזיקה כשהיא מהדהדת ברחובות הסואנים, ולומד שדמיון יכול לספק מפלט אפילו מהנסיבות האפלות ביותר.

בעוד הילד חוקר את העיר, הוא נתקל בברודווי - רחוב פלאים ומסנוור שבו חלומות מתעוררים לחיים על הבמה. הרגע הזה מסמן את תחילתו של המסע המדהים שלו, כזה שיראה אותו מנווט בין אתגרי חייו החדשים תוך שהוא נאחז בתשוקתו למוזיקה ובכוחם של חלומות.

שחקנים

שחקני ההצגה הם: מוקי, ענבל ביבי, שלומית אהרון, עדי כהן, דב רייזר, אילי עלמני, יואב מילשטיין, ניל משען, מיקה צור, גל שטרית, קארין שניידר, איתי שליו, מיכל פרדקין, זיו עוז ארי. ילדים: לביא אנטמן אדם קפטן. יוצרים שותפים: מירי לזר ואביחי חכם.

ראו גם: הצגות תיאטרון מומלצות

רקע היסטורי של הגירה יהודית לארצות הברית

ההצגה לילות ברודווי בתיאטרון הבימה מדברת על ההגירה היהודית לאמריקה שהחלה בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. מיליוני יהודים אירופאים, שנמלטו מרדיפות, עוני והזדמנויות מוגבלות בארצות מוצאם, חיפשו מקלט בארץ ההזדמנויות. ארצות הברית, עם הבטחתה לחופש ושגשוג, הפכה למגדלור של תקווה עבור אלה החולמים על חיים טובים יותר.

עם הגעתם, המהגרים היהודים התמודדו עם אתגרים רבים, כולל מחסומי שפה, אפליה והסתגלות לתרבות חדשה. אך למרות מכשולים אלה, הם התמידו והשתמשו בכישרונותיהם הייחודיים ובנחישותם כדי להטביע חותם מתמשך על האומה שכעת קראו לה בית.

המהגרים היהודים שעיצבו את הצליל של ברודווי הביאו איתם את מורשתם התרבותית העשירה. המנגינות, הנושאים והמסורות הסיפוריות הייחודיות שלהם מצאו בית חדש על הבמה האמריקאית, ויצרו מארג מוזיקלי שהדהד עם קהלים מכל הרקעים.

ההשפעה המתמשכת של מהגרים יהודים בברודווי

בלילות ברודווי הבימה נראה איך יהודי מהגר לברודווי השפיעה הרבה מעבר.

מה שקורה עכשיו בבורודווי מהווה דוגמא מצוינת, שמלחינים עכשוויים כמו סטיבן שוורץ ("Wicked"), ג'ייסון רוברט בראון ("Five Years") וג'נין טיסורי ("Fun Home") ממשיכים לשאוב השראה משורשיהם התרבותיים, ומבטיחים שמורשתם של אמנים חלוציים אלה תחזיק מעמד. בנוסף, חגיגת הגיוון המתמשכת על הבמה משקפת את הערכים שהיו כה חשובים לעולים הראשונים. מ"כנר על הגג" ועד "המילטון", ברודווי הפכה לבמה לסיפורים המייצגים את המארג העשיר של החוויה האנושית, המתעלים מעבר לזמן ולמקום.

שורה תחתונה

מסעו של ילד יהודי חולמני שמסמל את ההשפעה העצומה שהייתה למהגרים היהודים על עולם התיאטרון המוסיקלי – תיאטרון הבימה עם המחזמר לילות ברודווי מביא עדות להרמוניה שניתן למצוא כאשר קולות מגוונים נפגשים בשירה. כשהאורות מתעמעמים ומחיאות הכפיים דועכות, דבר אחד ברור: מורשתם של אמנים יהודים יוצאי דופן אלה תמשיך לזרוח באור בהיר בדרך הלבנה הגדולה לדורות הבאים.

כל הצגות תיאטרון באתר Ticketsi

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!