מאחורי הגדר הבימה - כרטיסים, הנחות, לוח הצגות 2019, ביקורת

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-19/08/2019, 19:59

מאחורי הגדר הצגה חדשה לספרו של חיים נחמן ביאליק בתיאטרון הבימה. את השחקנים הראשיים מגלמים ליא קניג, יגאל שדה ואינה בקלמן. הזמרת דיקלה תבצע את שירי ביאליק בעיבודים חדשים ומעניינים ישולבו בהצגה. מתי יתקיימו ההצגות? כמה יעלו כרטיסים? לוח הצגות והזמנת כרטיסים בהנחה בעמוד הבא.

תקציר מאחורי הגדר הצגה הבימה

תיאטרון הבימה מציגים שיתוף פעולה עם התיאטרון הלאומי בקייב ועולים לראשונה בהצגה דו לשונית בשפות עברית ורוסית. ההצגה החדשה מבוססת על סיפרו של חיים נחמן ביאליק "מאחורי הגדר" שכתב בשנת 1909. עכשיו, הספר עובר עיבוד למחזה מרתק המשלב שירי האהבה שכתב ביאליק לאורך השנים.

עלילת ההצגה מביאה את סיפורם של נח (יגאל שדה) ומארינקא (אינה בקלמן), יהודי ונוצרייה שעברו להתגורר זה לעד זה והתאהבו. הסיפור הופך לאהבה אסורה, שהוריהם לא נותנים לה להתממש. עוד פרטים על העלילה בהמשך העמוד.

מאחורי הגדר לוח הצגות 2019

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
אין כרטיסים. לעדכונים על כרטיסים חדשים עשו לייק לעמוד הפייסבוק של Ticketsi ותקבלו עדכונים!

הצגות מאחורי הגדר הבימה יוצאות לדרך ויתקיימו במהלך 2019. ההצגה מתקיימת באולם מסקין ובאולם רובינא בתיאטרון הבימה. משך ההצגה שעה ו-50 דקות.

מאחורי הגדר כרטיסים, הנחה, מחירים

כרטיסים למאחורי הגדר הבימה בהנחה תוכלו להזמין בצורה קלה ומאובטחת. כאשר מחירי הכרטיסים בקופות הם 220 ש"ח, גולשי אתר Ticketsi נהנים מהנחה מיוחדת ומשלמים החל מ-76 ש"ח בלבד לכרטיס. הזמנת הכרטיסים מתבצעת אונליין דרך האתר הבא.

תוכלו לבחור מגוון הצגות תיאטרון נוספות במחירים משתלמים כמו עושה כרצונו, סיפור חייה האמיתיים של אסתי ויינשטיין בת חסידי גור שחזרה בשאלה וחייה התהפכו והפכו לאומללים. הצגה נוספת היא השקר של בית ליסין על שקרים וזוגיות, הביקורות על ההצגה מעולות.

מבצעים והנחות: אנו ממשיכים להביא לכם את המבצעים הכי שווים, ונעדכן אם ובמידה יהיו הנחות ומבצעים 1+1 בעמוד הפייסבוק שלנו. עשו לנו לייק והישארו מעודכנים!

תקציר עלילת מאחורי הגדר

עלילת מאחורי הגדר הבימה מתרחשת בעיירת הסוחרים היהודית לישטין במזרח אירופה במאה ה-19. בעירייה התרחשה מהומה כאשר כל הגויים פונו ועברו לרובע הנוצרי, ורק שקוריפינשטשיכא - אישה רעה בעיני היהודים, סירבה להתפנות.

בחצר הבית שלה גדלה נערה צעירה - מארינקה. בחצר הסמוכה גדל נח. מאחורי הגדר נוצרת ידידות בין הצעירים, הנובעת מסקרנות שהופכת לאהבת נעורים אסורה.

נח אינו עונה על הציפיות של הוריו ועל סביבתו היהודית, ובמקום ללמוד תורה בישיבה, הוא מעדיף את החברה של בני הנוער הגויים בחורשה ואת מסתרי הטבע והחיים. ככל שהוא מתבגר, נח הופך לחריג בעיני החברה היהודית ורואה בו גוי אחר שעובר בתוכו.

שקוריפינשטשיכא מגלה את היחס שנרקם בין מארינקה לנער היהודי וכל השנאה שלה יוצאת החוצה. חיי הילדים נעשים גיהינום. מעכשיו הוריהם שומרים על הצעירים ומונעים מהם להיפגש כדי לא להביא את אהבתם למוצהרת, אך הנערים מוצאים דרכים לעקוף את כולם.

מאחורי הגדר שחקנים

רשימת שחקנים מלאה: ליא קניג, עלא דקה, גל גולדשטיין, אינה בקלמן, יגאל שדה, דוית גביש, אלכס קרול, ולדימיר פרידמן, רות לנדאו, הילה שלו, שפי מרציאנו, רוברטו פולק, עמוס בוארון.

ליא קניג מאחורי הגדר

ליא קניג (שמשחקת בהצגה המלך ליר) היא אימא המאמצת של מאריקנא, שלא מחבבת בלשון המעטה יהודים. ברגע שהיא מגלה את סיפור האהבה שנרקם בין ביתה לבין נח היהודי, היא עושה הכל בשביל שזה לא התממש.

דיקלה בהצגה מאחורי הגדר

הזמרת דיקלה לוקחת חלק בהצגה החדשה, ומבצעת את שירי המחזה שנכתבו על-ידי ביאליק כמו "הכניסני תחת כנפך", "קומי צאי" ועוד שלושה טקסטים חדשים של ביאליק. בנוסף, יקחו חלק 15 שחקנים, ילדים, רקדנים שישלבו מופעי מחול שונים ווידאו ארט. זהו עיבוד חדש ומעניין שנעשה על-ידי עידו ריקלין ומי שמביים הוא משה קפטן שאחראי על בימוי.

מאחורי הגדר ביקורת הצגה

ביקורת על מאחורי הגדר הבימה עדיין לא פורסמו באופן רשמי מכיוון שההצגה תעלה בנובמבר 2018 בלוח הצגות הבימה. אך מהצצות ומבדיקות שלנו, מדובר בהצגה מרשימה המציגה עיבוד לספרו של ביאליק ומשבלת בו חמישה שירים של ביאליק אותה תבצע דיקלה: "הכניסני תחת כנפך", "קומי צאי", ועוד שלושה טקסטים חדשים שיעברו עיבודים למחזה.

מאחורי הגדר היא הצגה דו לשונית שממציאה שפה חדשה. מאבק בין שני עמים - יהודים ונוצריים שחיים זה ליד זה והאהבה נפרעת. בבחירת השחקנים נעשה החלטה לבחור בשחקנים שדוברים רוסית ועברית. במהלך ההצגה משולבים 2 השפות, כאשר הצד האוקראיני מדבר בשפה הרוסית כל הזמן עם תרגום לעברית.

עיבוד של ביאליק

מדובר בעיבוד מרשים לספרו של ביאליק, עליו פוקד עידן ריקלין ומביים משה קפטן. ההצגה בהבימה מציגה שחקנים בדוברי עברית ובדוברי רוסית וכך הופכים אותה להצגה דו לשונית, שכן סיפור האהבה בין השניים נמצא נח היהודי ומארינקה הנוצרייה.

הזמרת דיקלה תעצב את פס-קול מאחורי הגדר, עיבודים חדשים ומעניינים לשירי ביאליק. הביקורת המלאה תעלה מיד לאחר העלאת ההצגה באופן רשמי.

האם ההצגה תוכנס לרשימת הצגות מומלצות? נדע זאת בהמשך.

חמישה שירים של ביאליק ישולבו בהצגה, בניהם שיר המופת שכתב הכניסיני תחת כנפך, האזינו לביצוע של הזמרת ריטה:

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.