• מאת Ticketsi
  • עודכן ב-30/12/2019, 15:01

מתגעגעים אל העולם הדתי? רוצים לזכור בחשיפה לנורמת ההתנהלות החרדית? אם כך, תיקון הוא בהחלט המחזה בשבילכם. הקאמרי הביא לבמה את המחזה שבקע ממוחם של אמנון לוי ורמי דנון. כרטיסים, מחירים מוזלים, לוח הצגות מעודכן ומידע על העלילה וביקורת בעמוד זה.

בקיצור על תיקון ההצגה של הקאמרי

מטרת המחזה "תיקון", היא להאיר זרקור על השוני המשמעותי בין המעמדות בעולם החרדי, המתבסס על רקע עדתי לחלוטין. הקהילה החילונית מנסה להציג באור ביקורת את אופן ההתנהלות של המעמדות, הקיפוח והמשבר הזהותי המשמעותי שחווה הקהילה המזרחית ולקוות, כי יתכן והדבר יעורר את המציאות ויביא לשינוי.

תיקון כרטיסים ולוח הצגות 2020

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
אין כרטיסים. לעדכונים על כרטיסים חדשים עשו לייק לעמוד הפייסבוק של Ticketsi ותקבלו עדכונים!

לוח הצגות "תיקון" של תיאטרון הקאמרי מתקיים בתל אביב ובערים נוספות ברחבי הארץ. לוח ההצגות מתעדכן בכל שעה בעמוד.

כרטיסים לתיקון, הנחות, מחירים מוזלים

כרטיסים לתיקון ניתנים להזמנה אונליין באמצעות משרד הכרטיסים הרשמי בראבו, שמעניק הנחות ומחירים מוזלים: החל מ-86 שקלים לכרטיס כולל דמי טיפול במקום 220 שקלים מחיר רגיל. ההזמנה דרך הקישור הבא או לפי לוח ההצגות בעמוד למעלה.

הצגות תיאטרון מומלצות: עבדאללה שוורץ, מקווה, רווקים ורווקות

אודות תיקון מאת אמנון לוי ורמי דנון

אמנון לוי הוא עיתונאי, שסיקר את העולם החדרי מזה שנים, בעיקר את נושא מערכת היחסים המורכבת, בין הספרדים והאשכנזים. התיאור המעמיק שלו על החברה החרדית, העניק לו שפע של ניסיון בעולמם, שהוא ביקש להעלות על הדף.

אמנון לוי עשה זאת יחד עם שותפו, רמי דנון, הבימאי המוכשר. יחד הם ביצעו אינספור פרויקטים אומנותיים כמו המחזות "תיקון חצות", שניידלה", "הצמה של אבא" ועוד.

עלילת ההצגה תיקון

ההצגה מתמקדת בדמותו של איש ישיבה חרדי מהעדה המזרחית, בשם דיב "ברק'ה" אלפסי, אותו משחק דן שפירא המרגש. למרות עדתו המזרחית, שאיפתו הגדולה של דיב היא להצליח ולפלס את דרכו אל הישיבה האשכנזית.

דיב מתקבל לעולם הישיבה החרדי האשכנזי למרות מוצאו המרוקאי והופך לתלמיד אהוב בישיבה הליטאית, המונהגת על ידי הרב שטאט או במקרה זה, רמי ברוך התקיף. כל חייו, ברק'ה חלם להגיע למקום כה גבוה בהיררכיה החרדית, ממש מקום של כבוד.

ועם זאת, לאורך ההצגה ניכר להבחין כי למרות כל האהבה והכבוד שבר'קה המרוקאי מקבל, הוא איננו מהווה חלק מהנהגת הישיבה הליטאית האשכנזית.

לאחר ויכוח בין הרב שטאט ובין מנהיג הקהילה הספרדית, החכם משה או חכמשה, ברק'ה מוצא את עצמו בין הפטיש לסדן. למרות השתייכותו לישיבה האשכנזית, הישיבה הספרדית ליוותה אותו מימי ילדותו. ברק'ה מרגיש חצוי.

גיוסם של חיילים מזרחיים על פני חיילים אשכנזיים לצבא, למרות האיסור הדתי על כך, אף הוא מקשה על ברק'ה להתנהל על מיי מנוחות. הישיבה האשכנזית קורעת מבר'קה את זהותו, אינה תומכת ומאלצת אותו להחליט – לאיזו קהילה הוא בוחר לשמור אמונים ובתוך כך, באיזו קהילה הוא בוחר לבגוד?

תיקון ההצגה - שחקנים

שלומי אברהם, דולב אוחנה, רמי ברוך, יואב לוי, רביב מדר, ערן מור, שמעון מימרן, אברהם סלקטר, רפאל עבאס, דן שפירא

תיקון ביקורת על ההצגה

ההצגה "תיקון" מטרתה לחשוף בפני הקהל החילוני את הקהילה החרדית, באמצעות יצירה של מחזה קליל, שנוגע בשפה ובדינמיקה החרדית באופן עמוק.

ההצגה מותחת ביקורת חברתית עמוקה על הקהילה הדתית: על האופן שבו היא יוצרת הפרדות והפליות על בסיס עדתי בלבד, בצורה גלויה ופשוט משפילה.

הצורך לשים את ברק'ה במרכז והכריח אותו לבחור, כאשר מדובר באמונה אחת עבור אל אחד, ממש מצטיירת בגדר האבסורד בעין החילונית. התקווה היא שעם הזמן, הקהילה הדתית תצליח לקבל לזרועותיה לכל הפחות, את אחיה שלה.

בינתיים, אנחנו פשוט נצפה באומנות של טל פרידמן, שלומי אברהם, דולב אוחנה ורמי ברוך שופכים על הבמה.

קישורים וביקורות נוספים:

וואלה תרבות - שבעה ביקורת הצגה באתר וואלה.
ערוץ 7 - כל הפרטים על ההצגה שבעה.
הקאמרי - העמוד הרשמי של שבעה באתר הקאמרי.

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.