• מאת Ticketsi
  • עודכן ב-25/12/2021, 12:05

מה קורה שהבלנית החדשה במקווה לא מוכנה להתפשר על האמת ולעצום את העיניים מול חוסר הצדק? "מקווה" של תיאטרון הבימה עם ליה קניג עכשיו על בימת התיאטרון. כרטיסים, הנחות, מחירים מוזלים, לוח הצגות מעודכן ומידע על העלילה וביקורת בעמוד זה.

מקווה לוח הצגות הבימה 2022

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
אין כרטיסים חדשים. ראו את לוח ההופעות של ישראל לפי תאריכים ומחירים! לעדכונים על כרטיסים עשו לייק לעמוד הפייסבוק של Ticketsi!

לוח ההצגות של מקווה הבימה רץ על בימת התיאטרון הבימה בימים אלה בימים ובשעות מגוונות לאורך כל השנה. לוח ההצגות בעמוד זה מתעדכן כל שעה.

מקווה כרטיסים להצגה, הנחות ומחירים מוזלים

מכירת הכרטיסים להצגה מקווה הבימה מתקיימת בזמן זה. ההזמנה מתבצעת בצורה קלה ומאובטחת און-ליין באמצעות משרד הכרטיסים הרשמי בראבו, שמעניק לגולשיו הנחה למקווה עם מחירים מוזלים: החל מעשרות שקלים בלבד לכרטיס כולל דמי טיפול לכרטיס במקום 220 ש"ח מחיר רגיל. תוכלו להזמין כרטיסים דרך הקישור הבא או לפי לוח ההצגות בעמוד זה.

מלאי הכרטיסים מוגבל.

בקצרה על מקווה ההצגה בתיאטרון הבימה

ההצגה מקווה מאת הדר גלרון מתמקדת בשמונה נשים דתיות וחרדיות, אשר פוקדות את המקווה מידי חודש, בכדי להתנקות בהתאם לחוקי המצוות. במקווה, הנשים מצויות לבדן, הרחק מעינן המשגיחה של הגברים, הבגדים שמסתירים הכול מבחינה פיזית ומבחינה נפשית והחוקים שעליהן לציית להם יום-יום.

שם יוצאים כל הסודות, המאווים והקשיים, עמן מתמודדות הנשים הללו, המתקשות למצוא פשרה בין העולם בו הן חיות ובין הפרספקטיבה הפנימית שלהן.

העלילה של ההצגה מקווה

שמונה נשים, חרדיות ודתיות, נפגשות במקווה בעת הראויה, בכדי לשמור על מצוות הטהרה והדת. הן נפגשות ושם, מספרות את כל הסודות, התשוקות והשקרים. ההצגה מהווה זרקור על חייהן של הנשים הדתיות, החיים שהן חיות, הקושי שלהן להתמודד עם החוקים והפסוקים והצורך שלהן לשמור על טוהר המידות יומם וליל.

האם הנשים יצליחו לפייס בין התודעה ובין המציאות?

מקווה הבימה - שחקנים

בהצגה משתתפות שחקניות רבות וביניהן ליא קניג, טטיאנה קנליס-אולייר, אסנת פישמן, שיפי אלוני, הגר טישמן, גאיה שליטא כץ, אושרת אינגדשט, הדר ברנשטיין, טל פלג ומיקה קלמן.

ליה קניג היא שחקנית יוצאת דופן בארץ, זוכת פרס התיאטרון הישראלי ודוקטורט של כבוד מאוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת בר אילן, בזכות תרומתה לתרבות הישראלית ולעולם הבידור הישראלי. מאז ועד היום, היא משתתפת באינספור הפקות ולרבות "המלך ליר", "שטיסל" ועוד.

מקווה היא הצגה עוצמתית ועמוקה, שמבוימת על ידי רפי ניב המוכשר, זוכה 5 פרסים בזכות איכויות הבימוי והעיצוב הייחודיות שלו.

מקווה ביקורת הצגה

ההצגה מקווה של תיאטרון הבימה היא הצגה שמטרתה להציג אתת חייהן של נשים מעולם הדת, שהולכות למקווה מידי חודש בכדי לטהר את עצמן, בהתאם לחוקי התורה. כאשר הן רק בחברת נשים, מרוחקת מעולם הגברים, החוקים והמטלות שלהן – הנשים חשות חופשיות לבטא את עצמן, להתחבט עם עקרונות שהן כלל לא מבינות ולנסות למצוא את עמק השווה – בין האמונה שלהן באל ובין הפרספקטיבה שלהן כלפי החיים.

ההצגה היא מאוד נוקבת ומעניינת, משום שהיא מאירה את המורכבות של חייהן של נשים אלה, במיוחד התקופה המודרנית של היום.

ביקורות וקישורים נוספים:

מעריב - מקווה ביקורת הצגה באתר מעריב.
דה מרקר קפה - ביקורת על הצגה מקווה בבלוג דה מרקר.
הבימה - העמוד הרשמי של מקווה באתר הבימה.

הצגות תיאטרון ממולצות: אפס ביחסי אנוש, החולה המדומה, רווקים ורווקות

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!