• מאת Ticketsi
  • עודכן ב-30/12/2019, 15:13

מה קורה שהבלנית החדשה במקווה לא מוכנה להתפשר על האמת ולעצום את העיניים מול חוסר הצדק? "מקווה" של תיאטרון הבימה עם ליה קניג עכשיו על בימת התיאטרון. כרטיסים, הנחות, מחירים מוזלים, לוח הצגות מעודכן ומידע על העלילה וביקורת בעמוד זה.

בקצרה על מקווה ההצגה של תיאטרון הבימה

ההצגה מקווה מאת הדר גלרון מתמקדת בשמונה נשים דתיות וחרדיות, אשר פוקדות את המקווה מידי חודש, בכדי להתנקות בהתאם לחוקי המצוות. במקווה, הנשים מצויות לבדן, הרחק מעינן המשגיחה של הגברים, הבגדים שמסתירים הכול מבחינה פיזית ומבחינה נפשית והחוקים שעליהן לציית להם יום-יום.

שם, יוצאים כל הסודות, המאווים והקשיים, עמן מתמודדות הנשים הללו, המתקשות למצוא פשרה בין העולם בו הן חיות ובין הפרספקטיבה הפנימית שלהן.

מקווה כרטיסים ולוח הצגות 2020

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, תיאטרון הבימה תל אביב - אולם מסקין
לרכישה
כרטיסים 105 96₪

לוח ההצגות של מקווה הבימה רץ על בימת התיאטרון בימים אלה בימים ובשעות מגוונות לאורך כל השנה. לוח ההצגות בעמוד זה מתעדכן כל שעה.

כרטיסים למקווה הבימה, הנחות, מחירים מוזלים

מכירת הכרטיסים להצגה מקווה הבימה מתקיימת בזמן זה. ההזמנה מתבצעת בצורה קלה ומאובטחת און-ליין באמצעות משרד הכרטיסים הרשמי בראבו, שמעניק לגולשיו הנחה למקווה עם מחירים מוזלים: החל מ-96 ש"ח כולל דמי טיפול לכרטיס במקום 220 ש"ח מחיר רגיל. תוכלו להזמין כרטיסים דרך הקישור הבא או לפי לוח ההצגות בעמוד זה.

הצגות תיאטרון ממולצות: אפס ביחסי אנוש, החולה המדומה, רווקים ורווקות

העלילה של ההצגה מקווה

שמונה נשים, חרדיות ודתיות, נפגשות במקווה בעת הראויה, בכדי לשמור על מצוות הטהרה והדת. הן נפגשות ושם, מספרות את כל הסודות, התשוקות והשקרים. ההצגה מהווה זרקור על חייהן של הנשים הדתיות, החיים שהן חיות, הקושי שלהן להתמודד עם החוקים והפסוקים והצורך שלהן לשמור על טוהר המידות יומם וליל.

האם הנשים יצליחו לפייס בין התודעה ובין המציאות?

מקווה הבימה - שחקנים

בהצגה משתתפות שחקניות רבות וביניהן ליא קניג, טטיאנה קנליס-אולייר, אסנת פישמן, שיפי אלוני, הגר טישמן, גאיה שליטא כץ, אושרת אינגדשט, הדר ברנשטיין, טל פלג ומיקה קלמן.

ליה קניג היא שחקנית יוצאת דופן בארץ, זוכת פרס התיאטרון הישראלי ודוקטורט של כבוד מאוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת בר אילן, בזכות תרומתה לתרבות הישראלית ולעולם הבידור הישראלי. מאז ועד היום, היא משתתפת באינספור הפקות ולרבות "המלך ליר", "שטיסל" ועוד.

מקווה היא הצגה עוצמתית ועמוקה, שמבוימת על ידי רפי ניב המוכשר, זוכה 5 פרסים בזכות איכויות הבימוי והעיצוב הייחודיות שלו.

מקווה ביקורת הצגה

ההצגה מקווה של תיאטרון הבימה היא הצגה שמטרתה להציג אתת חייהן של נשים מעולם הדת, שהולכות למקווה מידי חודש בכדי לטהר את עצמן, בהתאם לחוקי התורה. כאשר הן רק בחברת נשים, מרוחקת מעולם הגברים, החוקים והמטלות שלהן – הנשים חשות חופשיות לבטא את עצמן, להתחבט עם עקרונות שהן כלל לא מבינות ולנסות למצוא את עמק השווה – בין האמונה שלהן באל ובין הפרספקטיבה שלהן כלפי החיים.

ההצגה היא מאוד נוקבת ומעניינת, משום שהיא מאירה את המורכבות של חייהן של נשים אלה, במיוחד התקופה המודרנית של היום.

ביקורות וקישורים נוספים:

מעריב - מקווה ביקורת הצגה באתר מעריב.
דה מרקר קפה - ביקורת על הצגה מקווה בבלוג דה מרקר.
הבימה - העמוד הרשמי של מקווה באתר הבימה.

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.