רפרטואר תיאטרון הקאמרי 2023-2024 - אלו ההצגות המומלצות ביותר!

  • מאת Ticketsi
  • פורסם ב-25/05/2023, 20:08
  • עודכן ב-27/12/2023, 18:23

17811_banner_17812a_sofi15.png

תיאטרון הקאמרי שוב התעלה על עצמו עם רפרטואר יוצא מן הכלל המתוכנן לעונת 2023-2024. הרפרטואר מבטיח לרתק את הקהל עם מחזות זמר עטורי פרסים מרחבי העולם, כמו גם הפקות מקור המציגות כישרונות חדשים. הנה הרשימה המלאה:

אוון הנסן היקר

המחזמר זוכה שש פעמים בפרס טוני "אוון הנסן היקר" כבש את לב הקהל ברחבי העולם עם סיפורו המרגש והפסקול הבלתי נשכח שלו. העלילה סובבת סביב אוון הנסן, תלמיד תיכון מנודה מבחינה חברתית שמסתבך ברשת של שקרים בעקבות התאבדותו של חבר לכיתה. ככל שאוון מתקרב למשפחתו של הילד המנוח, הוא מוצא את עצמו מתמודד עם זהותו שלו ועם ההשלכות של מעשיו.

ההפקה הישראלית מתהדרת בקאסט ובצוות מוכשרים, כאשר אלון סנדלר מגלם את התפקיד הראשי ועמית אפטה לוקח על עצמו את תפקידי הבימוי. הכתיבה העוצמתית של סטיבן לבנסון, בשילוב עם המוזיקה והמילים הבלתי נשכחות של בנג' פאסק וג'סטין פול, הופכים את "אוון הנסן היקר" להפקת חובה שללא ספק תהדהד בקרב הקהל הישראלי.

מלצרית

מחזמר מצליח נוסף בברודוויי שעושה את דרכו לבמת תיאטרון הקאמרי הוא "מלצרית", המגולל את סיפורה של ג'נה, יצרנית פאי מעיירה קטנה שתקועה בנישואים חסרי אהבה ומתמודדת עם הריון בלתי צפוי. כאשר רופא צעיר מגיע לעיר, חייה של ג'נה מקבלים תפנית מרגשת כשהיא מגלה מחדש את חלומותיה ויוצרת חברויות חדשות לאורך הדרך.

בבימויו של עידו רוזנברג ובכיכובה של משי קליינשטיין בתפקיד הראשי, המחזמר בוחן נושאים של תקווה, חוסן נפשי וכוחה של חברות. עם סיפור שובה לב ופסקול קסום, המלצרית בטוח תשאיר את הקהל בתחושה של השראה ומרומם.

מלאכים באמריקה החלק השני

מלאכים באמריקה כרטיסים.jpg
צילום: אוהד רומנו

בעקבות הצלחת החלק הראשון של "מלאכים באמריקה" בתיאטרון הקאמרי, החלק השני והמצופה עולה סוף סוף לראשונה על הבמה הישראלית. המחזה המרתק מתרחש בשיאה של מגפת האיידס בניו יורק בסוף שנות ה-80, ומתעמק בחייהן של דמויות מגוונות בעודן מנווטות בין אהבה, אובדן וצמיחה אישית.

אפוס זוכה פרס פוליצר זה זכה לביקורות נלהבות על סיפור סיפורים עוצמתי ונושאים מעוררי מחשבה. ההפקה הישראלית תציע לצופי התיאטרון חוויה ייחודית עם ערבים מיוחדים בהשתתפות שני חלקי ההצגה המוצגים יחד, בסך הכל כשמונה שעות של דרמה מרתקת.

כאפות

"כאפות", מחזמר מקורי מאת גיתית פישר (המוכרת מהסדרה זאת וזאתי) ושיר ראובן, מציג את מסען של שתי צעירות, לילך וגל, כשהן יוצאות למסע לפולין בחיפוש אחר גילוי עצמי ואהבה. עם פסקול מקורי שהלחינה הזמרת נעמי אהרוני גל (נונו), הפקה מקסימה זו בוחנת את המורכבות של מערכות יחסים וצמיחה אישית.

הסיפור הכובש, בשילוב המוזיקה הבלתי נשכחת, הופכים את כאפות להפקה בולטת בהרכב השנה. הקהל בוודאי יתרגש מהמסע הרגשי של הדמויות ומהמסר הלבבי שמאחורי הסיפור.

כוח עליון

"כוח עליון", עיבוד לסרטו עטור השבחים של הבמאי השוודי רובן אוסטלונד, לוקח את הקהל למסע מרגש כשהוא עוקב אחר משפחה בחופשת סקי שמשתבשת במהירות. כאשר מפולת שלגים מאיימת על ביטחונם, כל אחד מבני המשפחה חייב להתעמת עם הפחדים העמוקים ביותר שלו ולהעריך מחדש את יחסיו זה עם זה.

בכיכובו של יניב ביטון כפטריארך המשפחה, דרמה אינטנסיבית זו צוללת עמוק לתוך נבכי הדינמיקה המשפחתית ואינסטינקט ההישרדות האנושי. עיבוד זה לא רק משמר את מהות יצירתו המקורית של אוסטלונד, אלא גם מביא חיים חדשים לסיפור על הבמה.

להעיר אריות

העיבוד הבימתי של יואב שוטן גושן לרומן "להעיר אריות" מאת איילת גונדר גושן בוחן את ההשלכות משנות החיים של רופא מכובד לאחר תאונת פגע וברח שבה היה מעורב עובד זר. עוז זהבי בתפקיד ראשי בדרמה מעוררת מחשבה זו, שמאלצת את הקהל להתמודד עם דילמות מוסריות ואתיות.

הסיפור העוצמתי, בשילוב עם הופעות משכנעות, הופך את "להתעורר אריות" להפקת חובה שתשאיר את צופי התיאטרון לפקפק באמונותיהם ובערכיהם.

המלך עומד למות

המלך עומד למות כרטיסים.jpg
צילום: אוהד רומנו

עיבוד רענן למחזה הקלאסי של אז'ן יונסקו, "המלך עומד למות", משלים את רפרטואר תיאטרון הקאמרי לשנים 2023-2024. הסיפור סובב סביב מלך המסרב להשלים עם מותו הבלתי נמנע, והתוצאה היא חקירה מרתקת של התמותה וההתנגדות האנושית.

בהשתתפות השחקניות קרן מור ונטע גרטי, יצירה זו מבטיחה להקסים את הקהל עם נושאים מעוררי מחשבה והופעות מעולות.

מדיאה

אפרת בן צור, שחקנית מוכשרת מתיאטרון גשר, נכנס לתפקיד הראשי בעיבוד החדשני של שחר פנקס ל"מדיאה" מאת אוריפידס. הסיפור הקלאסי הזה הופך לסיפור עכשווי של אלה וג'ייסון, זוג מצליח שחייהם נראים מושלמים הודות לסטארט-אפ האקולוגי שלהם שנועד לשנות את העולם. עם זאת, כאשר ג'ייסון מודיע שהוא עוזב את אלה לטובת אישה צעירה יותר הנושאת את ילדו, הבגידה פותחת שרשרת אירועים המשקפים את גורלה הטרגי של מדיאה הקלאסית. ככל שהזעם ישתלט, הקהל יישבה ברגשות הגולמיים המתוארים בגרסה מודרנית זו של סיפור עתיק.

יוליוס קיסר

עמוס תמם בתפקיד ראשי ב"יוליוס קיסר" של ויליאם שייקספיר בעיבוד חדש. הסיפור הנצחי של תככים פוליטיים והתנקשויות בתוך האימפריה הרומית נותר רלוונטי גם היום, ומציע מבט מרתק על מורכבות הכוח. עם עמוס תמם בתפקיד הראשי, הפקה זו מבטיחה לרתק את הקהל באמצעות הנרטיב המשכנע והמשחק המיומן שלה.

זרים

דרור קרן מככב בעיבוד המחודש למחזה "זרים" מאת יהושע סובול, ומוסיף נופך רענן לסיפורו המרגש של גצל. כשהוא מתגורר בדירה קטנה בקריות עם זיכרונותיו והמטפלת שלו, עובדת זרה ממולדובה, שגרת חייו של גצל מופרת לפתע על ידי אורח בלתי צפוי. הגעתו של אורח זה מביאה גם צחוק וגם דמעות, כאשר הדמויות מנווטות את אתגרי הקשר האנושי תוך התמודדות עם עברן שלהן.

שלום בית

המחזה המקורי של גלעד שמואלי "שלום בית" מציע אתנחתא קלילה מההפקות האינטנסיביות יותר של העונה. קומדיה משפחתית זו מציגה לביאה לוחמנית בת 92 הנמלטת מבית הדיור המוגן שלה וחוזרת לביתה בחולון, למורת רוחו של בנה, דורון. ככל שהתוהו ובוהו יתפתח, הקהל יוקסם מהתעלולים של הנון-אייג'נרית הנמרצת הזו ומהלהט הבלתי מתפשר שלה לחיים.

עכשיו באים

ב"עכשיו באים", המחזאית תמר קינן לוקחת את הקהל למסע רגשי על קובי ומיכל, יזיזים שמתמודדים עם ההחלטה למסד את מערכת היחסים שלהם. רוחה של אמה של מיכל ז"ל רודפת אותם ומביעה את מורת רוחה מהאיחוד ביניהם. מחזה מקורי זה בוחן מספק נרטיב שניתן להתחבר אליו עבור אלה שחוו את המורכבות של מערכות יחסים ואת ההשפעה של השפעות חיצוניות.

מה קרה לעולם

מה קרה לעולם כרטיסים.jpg

"מה קרה לעולם" של גור קורן עוקב אחר מושבניקי נחושה (אודיה קורן) שלא תעצור בכלום כדי להציל את נישואי בנה (ישי גולן) לאחר שייפרד מאשתו. המחזה מתעמק בנושאים של אמהות, נישואין והקרבה, ושופך אור על המאמצים שהורה יעשה כדי להבטיח את אושרו של ילדו.

ספר האקסיות

"ספר האקסיות", טרגדיה קומית מוזיקלית המבוססת על ספרו של יאיר אגמון, כוללת חמישה סיפורי אהבה שקרו באמת. ההצגה בוחנת היבטים שונים של מערכות יחסים, ביניהם רווקים ונשואים, נקודות מבט דתיות וחילוניות ואהבה צעירה ומבוגרת. הקהל יכול לצפות לרכבת הרים של רגשות כאשר סיפורים מגוונים אלה מתרחשים על הבמה.

קרן חובב, הידועה ביכולתה לשלב בצורה חלקה הומור ושברון לב, מפיחה חיים בסיפוריו של אגמון בחוויה תיאטרלית ייחודית זו. אנסמבל מוכשר של שחקנים מציג במיומנות את מגוון הדמויות, ומבטיח שכל סיפור יהיה מרתק ומעורר מחשבה.

לחסל את הגברת הזקנה

בעיבוד מרגש לסרט משנת 1955, "לחסל את הגברת הזקנה" מספר את סיפורה של כנופיית פושעים המכוונת בטעות לקשישה הלא נכונה, בגילומה של מרים זוהר המוכשרת. ההצגה בוחנת נושאים של פשע, חוסן נפשי וגיבורים בלתי צפויים, ומציעה חוויה מותחת ומבדרת לצופי התיאטרון.

ההפקה גם מאחדת מחדש את יניב סויסה ודניאל סטופין כוכבי הסדרה "קופה ראשית", שכיכבו יחד ב"החבדניקים". הכימיה שלהם על הבמה בטוח תשמח את הקהל כשהם צופים בצמד מנווט בין הפיתולים של הסיפור שובה הלב הזה.

איש הגשם

איש הגשם.jpg
צילום: אוהד רומנו

הקומדיה "איש הגשם" של דן גורדון, המבוססת על הסרט הקלאסי של MGM, עוקב אחר צ'ארלי, צעיר המחפש את כספי הירושה האבודים של אביו. תוך כדי כך הוא מגלה שיש לו אח גדול, ריימונד, שנמצא על הספקטרום האוטיסטי. כשהם יוצאים למסע יחד, שני האחים מנווטים את מערכת היחסים החדשה שלהם ולומדים שיעורים חשובים לחיים לאורך הדרך.

צוות השחקנים המוכשר כולל את דביר בנדק בתפקיד ריימונד ודן שפירא בתפקיד צ'רלי. 

מיקי מציל

מהמוחות היצירתיים שמאחורי המחזה המצליח "רינגו" מגיעה קומדיית מדע בדיוני פוליטית חדשה, "מיקי מציל". הפקה שאפתנית זו עוקבת אחר מיקי, סוכן מוסד צעיר שנשלח למשימה סודית בזמן. חמוש במכונת זמן, מיקי חוזר לנובמבר 1995 במטרה אחת: להציל את חייו של ראש הממשלה יצחק רבין.

"מיקי מציל" מתמודד עם נושאים חשובים, כגון ההשפעה של אירועים היסטוריים על החברה של ימינו והאחריות שיש לכולנו בעיצוב עולמנו. הקהל יכול לצפות לנסיעה מרגשת מלאה בפיתולים, סיבובים ורגעים מעוררי מחשבה.

המחזמר הבא שלנו

בהשראת ההצלחה העצומה של "החב"דניקים", שמשכה כ-100 אלף צופים לתיאטרון בשנה שעברה, הקאמרי מחפש כעת את המחזמר הגדול הבא שלו. לראשונה, התיאטרון יספק תקציב פיתוח וליווי מקצועי שיסייעו להפיח חיים בפרויקט הנבחר.

יוזמה מרגשת זו מזמינה יוצרים מרקעים שונים להגיש את רעיונותיהם, ומטפחת רוח של שיתוף פעולה וחדשנות בסצנת האמנות המקומית. בין אם אתה מחזאי מנוסה או מלחין שאפתן, הזדמנות זו יכולה להיות ההזדמנות שלך להשפיע לאורך זמן על עולם התיאטרון הישראלי.

שורה תחתונה

עם מגוון כה מרשים של הצגות ומחזות זמר, הרפרטואר של תיאטרון הקאמרי לשנת 2023-2024 באמת מציע משהו לכל אחד. סיפורים בלתי נשכחים אלה עתידים להשאיר חותם מתמשך על התרבות הישראלית ועל קהילת האמנות, ולהציג הן להיטים בינלאומיים והן יצירות מקוריות החוגגות כישרונות בתיאטרון. אל תחמיצו את ההזדמנות שלכם לחוות את קסם התיאטרון ולהיסחף בהפקות יוצאות דופן אלה בתיאטרון הקאמרי!

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!